نکاتی در رابطه‌ی با هدف‌گذاری

1.از خود انتظار تغییرات بزرگ را نداشته باشید.

بعد از دو هفته یا یک ماه کلاس زبان رفتن، نمی‌توانیم این توقع را از خودمان داشته باشیم که بتوانیم مهارت‌هایی چون درک مطلب و صحبت کردن را در حد بالایی داشته باشیم. اگر تصورات این‌گونه داشته باشیم، پس از چندی با ناامیدی آموزش زبان را نیمه‌کاره رها خواهیم کرد. چه فعالیت‌های دیگری را این‌گونه ناتمام گذاشته‌اید؟

تغییر یک درصدی در هر روز یکی از روش‌هایی است که برای این مرحله توصیه می‌شود. یعنی هر روز این برآیند کاری را داشته باشیم که یک درصد پیشرفت کرده‌ایم. این باعث می‌شود که هم روند پیشرفت منطقی‌ای داشته باشیم و هم این‌که واقعی‌تر اهداف‌مان را دنبال کنیم. به این ترتیب انتظار نامعقولی از خود نخواهیم داشت و اهداف‌مان را نیمه‌کاره رها نخواهیم کرد.

2.پشتکار و تلاش

فرض کنید که می‌خواهیم قطعه یخی را با دما 5- درجه آب کنیم. با توجه به قانون تغییرات یک درصدی، اگر دمای این قطعه یخ با 1 درجه تغییر به 4- برسد، یخ آب نخواهد شد، هرچند که تغییر صورت گرفته باشد. با دماهای 3-، 2-، 1- نیز آبی نخواهیم داشت. ما تنها زمانی به هدف‌مان خواهیم رسید که دما بین 0 تا 1+ باشد. از 0 تا 1+ نیز یک درجه تغییر صورت گرفته است اما این آن تغییری است که ما برای تبدیل یخ به آب بدان نیازمندیم.

پشتکار و تلاش نیز، منجر به ممارست ما در رسیدن به اهداف‌مان می‌شوند و بدون آن‌ها رسیدن به هیچ هدفی امکان‌پذیر نیست.

3.سیستم هدف‌گذاری

برای این منظور بهتر است خودمان را جای آن فردی بگذاریم که در جایگاهی است که ما می‌خواهیم به آن برسیم. به‌طور مثال اگر قصدمان داشتن اندامی متناسب و ورزیده است، اگر به سوپرمارکت برای خرید رفتیم، از خود بپرسیم «اگر فردی ورزشکار اینجا بود چه خریدهایی را می‌کرد؟» و سپس ببینیم خریدهای‌مان چه رابطه‌ای با هدف‌مان، داشتن اندامی متناسب و ورزیده، دارند. آیا در راستای آن  و کمک ‌کننده هستند، یا برخلاف آن‌اند و یا خنثی هستند.

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش